Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Jak na vědu? Férově!

Národní kontaktní centrum – ženy a věda zve na 3. národní konferenci o genderu a vědě: role státu a výzkumných institucí, která se uskuteční 22. října 2014 v budově AV ČR na Národní třídě v Praze. Symposium se zaměří na profesní rozvoj, zastoupení žen na vedoucích pozicích a genderové aspekty vzniku vědeckého poznání. V jeho průběhu bude vybrané české vědkyni předáno ocenění v oboru stavebního inženýrství za rok 2014. Záštitu nad konferencí přijali místopředseda pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš a veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová.

Součástí konference bude odborný diskusní panel Legislativní a institucionální zabezpečení genderové rovnosti ve vědě . Cílem diskuse, které se zúčastní významní představitelé státních a veřejných výzkumných a vysokoškolských institucí, je zamyslet se nad zajištěním legislativního a institucionálního zabezpečení genderové rovnosti, vytvořením národní strategie prosazování genderové rovnosti ve výzkumu a ustavením odpovědných orgánů státní správy.
Odpoledne se uskuteční expertní panel na téma genderové rovnováhy ve vedoucích pozicích výzkumu. Prof. Londa Schiebinger ze Stanford University, expertka na téma genderové inovace, vysvětlí, proč je zahrnutí genderové dimenze do vědy důležité a jakým způsobem vědu zkvalitňuje.
Prof. Paul Walton, dříve vedoucí katedry chemie na Univerzitě v Yorku, která jako první získala zlatou medaili Athena Swan za genderovou rovnost, bude přednášet z pozice vědce, který se genderové rovnosti věnuje již více než 10 let.

 
Během konference bude zajištěno hlídání dětí a simultánní tlumočení z/do anglického jazyka.
 
Hashtag konference: #Konference2014
Aktuální informace naleznete na www.zenyaveda.cz/konference2014

 

logo_nk_centrum.jpg

 

21. 8. 2014