Oficiální časopis Akademie věd ČR

 


Z monitoringu tisku

 

Akademický bulletin 2010–2015

Plakat_obalky_web.jpgStopy AB v jiných titulech

Stopa AB v dalších médiích a knižních titulech

Nový rektor Univerzity Karlovy

novy_rektor_4.jpg Klíč, prsten, pečetidlo, žezlo a řetěz – tyto insignie převzal 4. března 2014 nový rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc, MBA. Během inaugurace v prostorách Velké auly Karolina se s vedením UK rozloučil bývalý rektor prof. Václav Hampl. Prezident České republiky Miloš Zeman poblahopřál prof. Zimovi ke zvolení rektorem UK i předsedou České konference rektorů a zároveň navázal na historické tradice inaugurace, když mu předal brk se zlatou násadkou, kalamář a bibli. Nového rektora představil předseda Akademického senátu UK dr. Tomáš Nigrin, který zdůraznil, že nově zvolený rektor představuje osobnost, která v sobě spojuje kvality špičkového vědce a manažera. Více informací včetně inauguračního projektu prof. Zimy naleznete na https://iforum.cuni.cz/IFORUM-15089.html.


Rektor prof. Tomáš Zima přebírá univerzitní pečeť, na níž římský a český král Karel IV. svěřuje univerzitu do ochrany svatému Václavovi.

novy_rektor_1.jpg
Nový rektor svým inauguračním projevem pokračoval v tradici profesních přednášek a představil lékařskou a klinickou biochemii jako svůj obor. 

novy_rektor_1.jpg
Zleva: rektor Tomáš Zima, prezident ČR Miloš Zeman a ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek
red
 

4. 3. 2014